01. home 02. deklaracje epd 03. tworzenie deklaracji 04. współpraca 05. kontakt
certbud-logo

Deklaracje środowiskowe produktu

Krok do przodu w ekologicznej strategii

deklaracje środowiskowe

Deklaracja środowskowa - co to jest i kto jej potrzebuje?

Deklaracje środowiskowe EPD produktów (Environmental Product Declarations - EPD) to dokumenty, które zawierają informacje na temat wpływu produktu na środowisko. W przypadku materiałów budowlanych, deklaracje środowiskowe są szczególnie ważne, ponieważ branża budowlana jest jednym z największych użytkowników surowców naturalnych i jednym z największych emiterów gazów cieplarnianych. Co to jest EPD? Epd certyfikat to bardzo waży dokument, który określa się, jako świadectwo oddziaływania produktu na środowisko. Dzieje się tak na poszczególnych etapach jego cyklu życia oraz wytwarzania. Mamy tutaj na myśli pozyskanie materiałów, jak i produkcję, transport oraz montaż i użytkowanie.

Poznaj szczegóły
image

korzyści

Deklaracja Środowiskowa Produktu EPD – jakie są jej korzyści?

 • Certyfikat EPD to zwiększenie konkurencyjności Posiadanie certyfikatu EPD może wpłynąć na pozytywny wizerunek firmy i zwiększyć konkurencyjność produktów wobec innych na rynku.
 • EPD Certyficate to przejrzystość Certyfikat EPD dostarcza przejrzystych i porównywalnych informacji o wpływie produktu na środowisko w różnych etapach jego cyklu życia.
 • EPD certyfikat - - zwiększenie szans na uzyskanie zamówień Spełnienie wymagań dotyczących deklaracji EPD jest coraz częściej wymagane w przetargach publicznych oraz w certyfikacjach budynków zgodnych z systemem oceny LEED i BREEAM, co zwiększa szanse na zdobycie kontraktów i uzyskanie pozytywnych ocen zrównoważonego rozwoju dla budynków.
 • EPD declaration - - zwiększenie zaufania klientów Uzyskanie środowiskowej deklaracji EPD może pomóc w zwiększeniu wiarygodności marki oraz pozytywnym wpływie na wizerunek firmy w oczach klientów.
 • Świadomość wpływu na środowisko Deklaracje EPD są zgodne z normami ISO 14025 i EN 15804, co oznacza, że są one wiarygodnym źródłem informacji i zwiększają przejrzystość działań firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

tworzenie deklaracji

Jak wygląda u nas proces uzyskania certyfikatu EPD?

cos
 • 1
  Konsultacja w sprawie certyfikacji EPD

  W ramach pierwszej konsultacji omawiamy cele deklaracji środowiskowej oraz zakres produktu, dla którego EPD ma być utworzona.

 • 2
  Analiza cyklu życia do certyfikacji EPD

  By wykonać certyfikat EPD przeprowadzamy analizę cyklu życia produktu, która obejmuje wszystkie etapy od pozyskiwania surowców, przez produkcję, dystrybucję, użytkowanie, aż do utylizacji produktu.

 • 3
  Weryfikacja i utworzenie EPD

  Po przeprowadzeniu analizy cyklu życia produktu, weryfikujemy i tworzymy EPD zgodnie z wymaganiami normy ISO 14025.

 • 4
  Publikacja deklaracji EPD

  Opublikowanie EPD i umożliwienie jego łatwego dostępu dla klientów, inwestorów oraz instytucji rządowych.

 • Masz pytania?
  Dowiedz się więcej

współpraca

Zapraszamy do współpracy

Współpracujemy z klientami z całej Polski i europy. Nasi specjaliści sprawnie i szybko przeprowadzą Cię przez proces tworzenia i uzyskania deklaracji środowiskowej EPD.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych usług?

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

Kontakt
certbud-logo

Zaufaj nam i zwiększ zainteresowanie swoim produktem dzięki deklaracjom środowiskowym. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie i oferujemy kompleksową obsługę procesu tworzenia deklaracji EPD.

Polityka prywatności

Dane Adresowe

 • Adres
  ul. Mokotowska 46 lok. 8
  00-543 Warszawa
 • Biuro
  ul. Bukowiecka 92 lok. 178
  03-893 Warszawa
 • Laboratoria Badawcze i Wzorcujące
  ul. Bukowiecka 92 lok. 178
  03-893 Warszawa